Посуд для ресторанів

Одним з основних видів моєї діяльності є виготовлення посуду для кафе та ресторанів.
В Україні багато дуже класних ресторанів та кафе, в яких можна не тільки смачно поїсти, але й отримати естетичне задоволення від продуманого і гарного інтер'єра. Кожен заклад намагається здивувати своєю концепцією і виглядом, то ж логічно, що посуд є одною з основ дизайну заклада. І все більше рестораторів приходить до потреби посуду, який би підкреслював концепцію дизайну.

Якщо ви в пошуках авторського посуду для свого закладу, то спочатку пропоную подивитися мої останні роботи для ресторанів, а нижче прочитати про нюанси співпраці.

Кафе "HEMINGWAY"

Була створена вся лінійка керамічного посуду для кафе Хемінгуей. Дизайн було розроблено згідно бажань замовника. Окрім того, весь посуд був пробрендований логотипом і відтиском клієнта на задній стороні.

Ресторан сучасної української кухні «Нарештi»

MODERN UKRAINIAN CUISINE, м. Запоріжжя
Також була зроблена вся лінійка керамічного посуду для ресторану у модерновому українському стилі (від соусничків до заварників).

Ресторан авторської кухні "Lucky"

Вже давно працюючий і успішний ресторан розширив лінійку страв у меню і спеціально для цього замовив тематичний посуд із своїм дизайном.

Кафе "BELUGA"

Кафе "Белуга" регулярно замовляє для своєї кухні незвичайні тарілки для оригінальної подачі страв.

Нюанси виготовлення посуду ручної роботи

Ви подивились одні з моїх останніх робіт, і якщо ви зацікавились, вам потрібно знати декілька важливих моментів перед замовленням:

Не буває тарілок-близнюків

Ручна робота обумовлює унікальність кожного виробу. Ці унікальності можуть бути великими (наприклад, за формою, якщо ліпити посуд вручну) та маленькими (відтінки кольорів). Тому, якщо вам, наприклад, потрібна велика кількість тарілок, що будуть ідентичні одна до одної за формою і кольорами, то це можливо, але для цього треба багато часу на проби і сортування, що підвищить ціну замовлення. В такому випадку, скоріше за все, дешевше і швидше замовити вже готовий посуд, який вас влаштує.

Виходячі з цього, для посуду ручної роботи вважаю один об'єктивний критерій: він повинен бути безпечним для вживання їжі. Все інше – це смаки і нюанси ручної роботи.

Якщо треба багато посуду – треба багато часу

Які б великі потужності і конвеєри не були, для розробки авторського посуду треба багато часу на проби. Тарілку треба зліпити або залити форму (якщо це унікальна форма, її треба розробити і зробити зазделегіть); розписати; обпалити в печі. Навіть коли все складається ідеально, на це потрібно мінімум тиждень. А той, хто займається бізнесом знає, що ідеально не складається ніколи ¯\_(ツ)_/¯.

По моєму досвіду посуд замовляють занадто пізно. При чому, починають розпитувати набагато раніше, узгоджують якісь загальні питання, і через деякий час (іноді місяці, у які як раз можна було б вчасно зробити посуд) замовляють "на вчора". Я розумію, що посуд повинен відповідати стилю і дизайну закладу і це одночасне вирішення багатьох питань для ресторатора, але якщо є дедлайн, то треба займатись цим питанням за декілька місяців до відкриття. А в ідеалі – пів року.

Та якщо дедлайну немає, то роблю і "на вчора" – на практиці це поступове виконання замовлення з пріоритетом найнеобхіднішого.

Підтримка існуючих клієнтів

Якщо ви замовили посуд для свого закладу, його рано чи пізно доведеться доповнювати (розширення асортименту або банальний бій посуду тощо). Я максимально довго намагаюсь залишати стару (обговорену при першому замовленні) ціну і не піднімати її, щоб, по перше, у вас не складалося враження, що ви тепер залежні від одного виробника, а по друге, я сама зацікавлена в довгостроковій співпраці. Тому, прошу існуючих клієнтів не соромитися піднімати будь-які питання щодо посуду і ціни. Вважаю, головне, щоб посуд у вашому ресторані залишався в одній концепції, а про все інше можна домовитись. :)
Підсумовуючи: мені дуже подобається робити посуд для ресторанів, тому я із захопленням берусь за кожне замовлення і намагаюсь зробити максимально якісний і привабливий посуд. Якщо ви вирішили замовити створення посуду для вашого закладу, телефонуйте або пишіть!